+371 20122510 info@blueberryland.eu

Mūsu stāsts

Uzņēmums  SIA „Blueberry land”, reģ. nr. LV 50103503251, tika izveidots 2012. gadā. Saimniecība atrodas Vidzemē, 10 kilometrus no Lielvārdes, pie Spilves purva. Mūsu ogas aug tīrā vidē, prom no aktīvas sadzīves kustības un tuvu Latvijas dabai.

Saimniecības  viens no galvenajiem darbības virzieniem ir krūmmelleņu audzēšana un to realizēšana. Kopumā apsaimniekojam ap 51 hektāru krūmmelleņu komercdārzu. Pieprasījums no ogu patērētājiem pieaug katru gadu, līdz ar to arī saimniecība nepārtraukti paplašinās un attīstās. Uzņēmums strādā pie eksporta virzienu attīstības, kas tagad ir mūsu galvenais mērķis produkcijas realizācijai. Kopā ar SIA “Lauberes ogas” rūpējamies arī par Latvijas patērētāju.

SIA „Blueberry land”  izveidots kā uzņēmējdarbības paplašinājums, jo tas ir mūsu otrais augļkopības uzņēmums. Mūsu pirmais uzņēmums SIA “Lauberes ogas” tika izveidots 2006. gadā,līdz ar to mums ir vairāk kā desmit gadu pieredze lauksaimniecībā.  SIA „Blueberry land” bija pirmais, kas veica strauju krūmmelleņu komercdārzu ierīkošanu Latvijā.  2013. gadā saimniecībā tika iestādīti 95 000 krūmmelleņu stādi, kas tika ievesti no Eiropas sertificētiem stādu audzētājiem. 2015. gadā ieviesām videi saudzējošas audzēšanas tehnoloģijas un kļuvām par  integrētu krūmmelleņu komercdārzu. Laika posms līdz pirmajai profesionālai ražai 2016. gadā bija izaicinošs, jo trūka darbaspēka resursu un atbalsta no institūcijām. Par spīti grūtībām un pateicoties darba sparam,  pirmās ražas tika veiksmīgi realizētas un nonāca pie patērētājiem.

Uzņēmums nākotnē plāno palielināt saimniecību ar papildus 25 hektāriem krūmmelleņu komercdārziem. Lai nodrošinātu eksporta apjoma palielināšanu un ārējo tirdzniecības attīstību,veicam infrastruktūras uzlabojumus ar ES fona atbalstu. Mērķi  ir paplašināt uzglabāšanas un šķirošanas iespējas, kā arī palielināt produkcijas klāstu. Domājot par ogu realizēšanas iespējām eksporta tirgos un ES fondu apguvi, plānojam veidot kooperāciju ar citām krūmmelleņu saimniecībām. Attīstīsim svaigas, saldētas un žāvētas produkcijas sortimentu. Uzņēmums ir arī ieviesis  pārtikas drošības vadības sistēmu saskaņā ar FSSC 22000 standartiem. Uzņēmums neapstājas savā attīstībā, pilnveidojas, lai piedāvātu pašu labāko saviem klientiem un sadarbības partneriem.

krūmmelleņu stādu

gadu pieredze

hektārs komercdārzu