+371 20122510 info@blueberryland.eu

Mūsu kolēģi ”Lauberes ogas” piedāvā melleņu stādus.

Varbūt arī Tu vēlies gardas mellenes savā dārzā? ?
Stāda cena 5 EUR, pērkot 5 gb un vairāk – 4.50 EUR
”Lauberes ogas” atrodas – “Mežotnes”, Lauberes pag., Ogres nov., telefons 22310620
E-pasts pasūtījumiem Silvija@lauberesogas.lv
Iespēja pasūtīt arī uz mūsu saimniecību Lielvārdes pagastā – info@blueberryland.eu
Pieejamās šķirnes: Blue Ray, Patriot, Chippewa 

KAD STĀDĪT?

 Mellenes var stādīt visu sezonu. Sākot no agra pavasara līdz vēlam rudenim pirms augsnes sasalšanas.  Stādi, kuri audzēti konteineros, labi panes stādīšanu pat ziedēšanas un ražas laikā.

KUR STĀDĪT UN KĀ MĒSLOT?

Krūmmellenēm piemērota būs saulaina un silta vieta un labi aizsargātā no vēja. Nepieciešama barības vielām bagāta caurlaidīga augsne ar skābu (pH 4 – 5.5) reakciju, piemēram, kūdras substrāts, ko lieto arī rododendru, hortenziju audzēšanai. Lai augsne pavasarī ātrāk iesiltu, substrātam var piejaukt apmēram piekto daļu smalkas priežu mizu mulčas.

 Patriot – pirmās ogas ienākas jūlija vidū un ražo apmēram 3 nedēļas. Ar labu kopšanu var iegūt pat 7–8 kg ogu no krūma. Krūma augstums 1,2–1,5 m, laba salizturība. Ogas lielas, ķekari līdzīgi kā vīnogām, nedaudz saspiesti, un pēdējā raža ir ar nedaudz mazākām ogām. Rudenī lapas krāsojas no koši dzeltenām līdz koši sarkanām, tāpēc piemērota arī apstādījumiem. Labi pielāgojas gan mitrākām, gan smagākām augsnēm.

Chippewa – izcilākā ziemcietība no visām šķirnēm. Krūms kompakts, līdz 1,2 m augsts, bet ogas nav no lielākajām. Toties ražīga!

Blue Ray – īpaši laba sala izturība, krūma augstums līdz 2 m, nepieciešama zaru retināšana. Ogas ienākas augusta vidū, ir lielas un saldas, labi glabājas, ražo apmēram 4 nedēļas, līdz 8–10 kg no krūma. Vasarā koši zaļa lapu krāsa, bet rudenī tās krāsojas tumši sarkanas.